Partnerzy

PARTNERZY i GOŚCIE XX Szkoły Pomiarów

Jeżeli chcesz zostać partnerem XX Szkoły Pomiarów nie zwlekaj i zgłoś się do nas już dziś szkola@tpi.com.pl

logo_tpi_net_pro2

Operator sieci GNSS TPI NETpro, która jest pierwszą ogólnopolską siecią stacji referencyjnych GPS/GLONASS udostępniająca korekty do pomiarów GNSS w czasie rzeczywistym.
Sieć stworzona została specjalnie dla klietów firmy TPI, którzy kupili odbiornik Topcon lub Sokkia. TPI NETpro jest częścią światowej sieci TopNET Live tworzonej przez firmę Topcon. System TopNET Live dostępny między innymi jest w krajach takich jak Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Wielka Brytania, Dania, Włochy. W sieci TPI NETpro działa łącznie 136 stacji referencyjnych, w tym 117 stacji równomiernie rozmieszczonych na terenie całego kraju.

logo_topcon

Topcon jest japońską marką założoną w 1932 roku. Od początku działania firma rozwijała rozwiązania związane z optyką – stąd najlepsze na świecie rozwiązania układów optycznych w tachimetrach. W ramach rozwoju port folia produktów w 2000 roku Topcon wykupił technologię GNSS tworzoną przez lidera innowacji – firmę JAVAD. Kolejnym krokiem mającym na celu rozszerzenie innowacyjnych produktów było przejęcie w 2008 roku japońskiej firmy SOKKIA. Dzięki 80 letniemu doświadczeniu, nieustannym doskonaleniu produktów i legendarnej japońskiej jakości Topcon w chwili obecnej jest liderem na światowym rynku instrumentów pomiarowych.

Na całym świecie inżynierowie i architekci, konstruktorzy i właściciele-operatorzy korzystają z rozwiązań programów Bentley w celu przyspieszenia realizacji projektów oraz poprawy wydajności majątku trwałego infrastruktury, podtrzymujących gospodarkę i środowisko. Rozwiązania Bentley wspierają branże takie jak: budownictwo, telekomunikacja, produkcja, dystrybucja energii i gazu, administracja, geodezja, górnictwo, ropa naftowa i gaz, energetyka, produkcja procesowa, drogi i autostrady, kolej, wodociągi i kanalizacja.

Firma Softline działa od 1992 roku i od początku wyspecjalizowała się w tworzeniu oprogramowania dedykowanego dla potrzeb rynku geodezyjnego. Najbardziej znaną aplikacją stworzoną przez Softline jest oprogramowanie C-GEO. Program jest regularnie aktualizowany oraz wprowadzane są zmiany wynikające z nowych przepisów prawnych w geodezji, w odpowiedzi na propozycje użytkowników programu. Poza tworzeniem oprogramowania dla geodezji, od 1998 r. Softline rozwija oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami w zakładach przemysłowych (energetyka, gazownictwo) i zarządzaniem dokumentacją w administracji samorządowej (powiaty, gminy). Są to programy ESTIMA dla koncernów energetycznych (TAURON, ENEA)ESTIMA – Architektura, PINB i inne.

WROGEO jest firmą, która świadczy usługi w zakresie geoinformacji. Specjalizuje się w geodezji i kartografii, pomiarach satelitarnych GNSS, fotogrametrii, skaningu laserowym 3D, geoinformatyce oraz miernictwie górniczym. Na potencjał produkcyjny WROGEO składają się trzy czynniki: zasoby ludzkie, stosowane technologie oraz używany sprzęt. Firma dba o to, bo każdy z tych czynników nie rozwijał się w oderwaniu od pozostałych, dlatego stosowane technologie trafiają wyłącznie do rąk jedynie wykwalifikowanych pracowników. WROGEO obsługuje klientów instytucjonalnych na terenie całego kraju, natomiast klientów indywidualnych głównie na terenie miasta Wrocław oraz powiatów: wrocławskiego, średzkiego, trzebnickiego, oleśnickiego i oławskiego.